Goście z Niemiec

W dniu 12 września 2016 roku Powiat Chojnicki gościł delegację z powiatu Ludwigslust-Parchim, która przybyła z okazji pięciolecia współpracy partnerskiej pomiędzy powiatami Chojnice i Ludwigslust oraz zwieńczenia trzech lat współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie i BBS START GmbH w Ludwigslust.

Delegacja ze Starostą Ludwigslust-Parchim Rolfem Christiansenem, przewodniczącym Rady Powiatu Ludwigslust-Parchim Wolfgangiem Schmüllingiem i dyrektorem BBS START GmbH dr Manfredem Müllner miała okazję przez kilka dni swojej wizyty zobaczyć to, co szczególne dla naszego regionu.

Jedną z atrakcji jakie zostały zapewnione gościom z partnerskiego powiatu była wizyta na wystawie interaktywnej „Eksperymentarium. Chojnice - człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji”. Goście mieli okazję przekonać się o pozaszkolnych formach nauki jakie oferuje Powiat Chojnicki i poznać historię okolicy, a ich przewodnikiem była Dyrektor CEW Monika Kuchta. Chętnie sami sprawdzali, jak działają elementy ekspozycji, a szczególną popularnością cieszyły się pojedynek z turem, przejażdżka bojerem oraz wirtualne przymiarki dawnych strojów. Goście zaciekawieni historią miasta i bogactwem tutejszej przyrody żywo reagowali oraz pozostawili przychylne komentarze. Tak pozytywna opinia tych szczególnych zwiedzających to dla Eksperymentarium wyjątkowy komplement i motywacja do dalszego rozwoju.

Share:
Eksperymentator

| Author

O nas

„Eksperymentarium. Chojnice – człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji” to unikalna wystawa, która powstała w 2015 roku ...

Czytaj więcej

Szybki kontakt

  Email nie wyslany   Email wyslany
Top
Strona używa plików cookies aby usprawnić działanie. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją cisteczek. More details…